Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /home/www/zeeland.cz/www/zeeland.cz/wp-includes/blocks.php on line 20
Jak jsme vznikli – Zeeland
Menu Zavřeno

Jak jsme vznikli

Naše společnost Helpless, o.p.s. byla založena v roce 2007. Založení předcházela zájmová činnost pro lidi s mentálním postižením. Tyto aktivity trvaly dva roky, kdy jsme se scházeli, většinou o víkendech, s našimi klienty při výtvarných dílnách a společných výletech. Každý rok jsme měli také letecký den, kdy se všichni proletěli malým sportovním letadlem. Program měl takový ohlas, že vedl k založení společnosti pro lidi s handicapem už na úrovni profesionální služby. 

Na základě vlastní zkušenosti s mentální retardací jsme program společnosti nastavili pro tuto skupinu lidí. 

V roce 2009 jsme založili chráněnou dílnu, kde pracovali lidé s postižením v omezeném režimu, podle stupně postižení. Dílna se rozběhla během půl roku a zaměstnávala až 15 lidí s handicapem. Dílnu jsme museli zavřít v roce 2023 pro nedostatek práce.

Již v tomto roce jsme začali uvažovat o chráněném bydlení pro naše zaměstnance. Podařilo se to až v roce 2014, kdy jsme od MHMP získaly nově rekonstruovanou vilu v Praze 5 – Lahovicích. Získali jsme statut sociální služby a hned na začátku roku 2015 jsme měli první stálé obyvatele. Dnes máme 8 stálých obyvatel, většinou s mentálním postižením. Život ve vile jim zcela změnil život, žijí jako velká rodina s podporou kvalifikovaných asistentů a užívají si krásného bydlení se zahradou v tichém prostředí blízko Prahy. 

V současné době nabízíme ubytování pro cílovou skupinu – lehká mentální retardace ve věku od 18 let. Ubytování není bezbariérové.

Ing. Jiří Veselý
Tel: +420 774 100 505
e-mail: zeeland2014@seznam.cz
Pokud nás chcete finančně podpořit, budeme moc rádi: č.ú.: 2601975232/2010. Děkujeme!