Menu Zavřeno

Naši zakladatelé

Zakladatelé chráněného bydlení – Ing. Jiří Veselý se svojí ženou Ajšou. Nejprve založili společnost Helpless, o.p.s., pod záštitou této organizace následovalo založení chráněného bydlení Zeeland. Díky nim nejenže chráněné bydlení vůbec vzniklo, ale dodnes si podrželo velice přátelskou a pohodovou atmosféru.

Vedení a asistenti

Mgr. et Mgr. Anna Kudláková
vedoucí chráněného bydlení / sociální pracovnice

chráněné bydlení Zeeland

Po absolvování pedagogického lycea jsem vystudovala Vyšší odbornou školu sociálně právní v Praze. Studia na Karlově Univerzitě jsem zakončila získáním magisterského titulu v oboru Sociální práce a sociální politika, a také v oboru Řízení a supervize v sociálních a zdravotnických organizacích. V současné době mám započatý akreditovaný psychoterapeutický výcvik “Cestou systemických terapií” vedený PhDr. Vratislavem Strnadem. Na katedře psychologie v Praze se vzdělávám v kurzu „Psychologie v praktických aplikacích“.

Ve své praxi se věnuji nejen sociální práci, ale především psychoterapii. Působím i jako supervizor sociálních služeb.

Shodou mnoha krásných událostí jsem se stala hrdou vedoucí chráněného bydlení, kde se snažím, spolu se svými kolegy, vytvářet bezpečný prostor pro naše klienty. Troufám si říci, že chráněné bydlení Zeeland naši klienti považují za svůj plnohodnotný domov.

Každou volnou chvíli trávím cestováním, které je mým největším koníčkem. Miluji veškeré zimní sporty, ráda čtu a sebevzdělávám se. Aktivně se věnuji praktikování jógy a jógové terapie.

Mgr. Kristina Andresová
asistentka

Vyrostla jsem v Praze a po absolvování Gymnázia Jaroslava Heyrovského jsem pokračovala ve studiu na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy, kde jsem získala titul Mgr. v oboru Veřejná a sociální politika.

Práce v chráněném bydlení dodává mému životu širší perspektivu, pocit užitečnosti, ale i mnoho humorných zážitků. Největší radost mi dělá, když spolu klienti vzájemně vycházejí.

Kromě práce v chráněném bydlení se věnuji výrobě produktů ze dřeva a pryskyřice. Ve volném čase se zabývám hlavně sportem, čtením a hrou na klavír. 

Dušan Petr
správce objektu / asistent

asistent Dušan Petr

Po ukončení střední ekonomické školy, jsem nastoupil na kurz sportovního trenéra. Několik let jsem se trénování aktivně věnoval. Práce s rozmazlenými  dětmi a pubertální mládeží mne naučila trpělivosti a houževnatosti. Asi ve 25 letech jsem se rozhodl věnovat  naplno mé vášni, a to jídlu. V touze po dobrodružství jsem naskočil do rozjetého vlaku zvaného gastronomie.

Pak přišel čas změn a já si uvědomil, že nejdůležitější je volný čas. Poslední léta jsme s kamarádem provozovali malý bar v zátoce u Berounky a tam jsem se setkal s vedoucí chráněného bydlení i s klienty, co si vyšli společně na limo. Přijal jsem pozvání na filmové promítání na zahradě a od té doby jsem věděl, že tam nejsem naposledy. Mou prací je nejen opravit rozbitou postel či vystěhovat pokoj, ale zapojit do toho i pánskou osádku. Dále pak provozovat všemožné sportovní aktivity.

MgA. Marie Fröhlichová, DiS.
asistentka

Po dokončení gymnázia jsem se vydala uměleckou cestou a přes deset let se věnovala divadlu, které jsem i vystudovala. Později se má záliba v umění rozšířila o zpracování dřeva a nastoupila jsem k učňovskému oboru Umělecký truhlář.

Kolem roku 2018 jsem divadlo pomalu opustila a obrátila jsem se k pomáhajícím profesím. Udělala jsem si Kurz pracovníka v sociálních službách a začala jsem pracovat jako osobní asistent. Již v dalším roce jsem nastoupila ke studiu Speciální pedagogiky na Jaboku, kde studuji dodnes.

 Práce s lidmi s duševním onemocněním mě baví a největší smysl jsem nalezla v tom pomoci jim vést plnohodnotný a spokojený život. Práce zde v chráněném bydlení mě proto naplňuje, panuje zde navíc svébytná harmonická atmosféra, což je mi moc blízké.

Ráda cestuji, jezdím na kole, hraju na kytaru, baví mě tvořit a opravovat a obecně se ráda učím novým věcem. Stále se věnuji i divadlu a truhlaření, ovšem spíše už jen pro zábavu.

BcA. Magdalena Nováková
vedoucí výtvarných workshopů / aktivizační pracovnice

2020-05-25_16h11_32

Absolvovala jsem Gymnázium Na Pražačce s estetickým zaměřením, následně jsem získala vzdělání zakončené titulem BcA. v oborech Fotografie a Užitá grafika na vysoké škole Art & Design Institut v Praze. Mám za sebou i kurzy „Asistent pedagoga pro děti ze sociálně znevýhodněného prostředí“, nebo Kurz „Pracovníka v sociálních službách“, čímž jsem si doplnila vzdělání ze sociální a pedagogické oblasti. 

Jsem kreativní člověk a pro práci v chráněném bydlení jsem se rozhodla i proto, že ráda pomáhám druhým. Práce s lidmi s mentálním a jiným handicapem je pro mě velkou výzvou a velice mě obohacuje. Věřím, že skrze uměleckou tvorbu mohu druhým nabídnout vlastní kreativní rozvoj. 

Mimo práci v chráněném bydlení Zeeland působím i jako lektorka Pexoklubu, klubu s nízkoprahovými prvky. Živím se i jako grafik. Momentálně mě plně zaměstnává i moje dcera Meda.

Bc. Kateřina Brožíková, DiS
psychoterapeutka

dav

Mám vystudovaný obor Sociální práce na Vyšší odborné škole a v bakalářském studiu obor Speciální pedagogika. Absolvovala jsem Komplexní kurz krizové intervence, díky kterému mohu pracovat s lidmi v krizi a akutních tíživých životních situacích. Následně jsem pak přes tři roky působila na krizovém centru. V roce 2017 jsem nastoupila do psychoterapeutického výcviku, který je systemicky orientován. V současné době se věnuji soukromé psychoterapeutické praxi – více informací naleznete na brozikova-psychoterapie.cz – a působím jako koordinátorka nízkoprahového zařízení.

Lidé z chráněného bydlení na mě působí jako rodina, dýchá to zde klidem, bezpečím a atmosféra je zde velmi přátelská. Jsem ráda, že i já mohu být součástí něčeho takového. 

Svůj volný čas nejraději trávím s rodinou a přáteli. Ve svém volném čase také ráda cestuji a čtu.

Obyvatelé domu

Chráněné bydlení Zeeland představuje domov pro až osm klientů najednou. Aktuálně u nás bydlí čtyři muži a čtyři ženy.